Юнікід
Ми на зв'язку

Чи відмовлять у реєстрації накладної, якщо помилилися лише в найменуванні платника
ГУ ДФС у Львівській області від 06.09.2017 р. № 1837/ІПК/13-01-12-01-10)
  • На дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений Податковим кодексом термін (п. 201.1 ст. 201 розділу V Податкового кодексу).
  • Правила складання податкової накладної (у тому числі заповнення її обов’язкових реквізитів) регулюються ст. 201 розділу V цього Кодексу та регламентуються Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Мінфіну України від 31.12.2015 р. № 1307 (далі — Порядок № 1307).
  • Перелік обов’язкових реквізитів податкової накладної визначено п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу. Відповідно до пп. «в» п. 201.1 ст. 201 зазначеного Кодексу одним із обов’язкових реквізитів, який зазначається у податковій накладній, є повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи, або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ, — продавця товарів/послуг. При цьому обов’язковий реквізит «повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи» має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання товарів/послуг.
  • Таким чином, реквізит «повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи», який віднесено до складу обов’язкових, має відповідати формулюванню у статутних документах та не повинен містити інших даних.
  • Водночас згідно з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
  • Помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу (крім коду товару згідно УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.
  • Основною ідентифікацією платника ПДВ є його індивідуальний податковий номер. Індивідуальний податковий номер слугує для ідентифікації сторін господарських операцій.
  • Таким чином, у випадку якщо індивідуальний податковий номер платника зазначений вірно, а в найменуванні платника допущена незначна помилка (наприклад, «м’яке Г» замість «твердого «Ґ»), така помилка в реквізитах, визначених п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу, не може бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Поділись в соціальних мережах


Email facebook twitter