Порядок коригування податкового кредиту з ПДВ по оплачених, але не отриманих товарах після закінчення терміну позовної давності

Порядок коригування податкового кредиту з ПДВ по оплачених, але не отриманих товарах після закінчення терміну позовної давності
Податквці звертають увагу: враховуючи вимоги п.198.1, п.198.2, п.198.3 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), у разі якщо оплачені товари (послуги) не було отримано після закінчення терміну позовної давності, така операція на дату списання безнадійної дебіторської заборгованості не відповідає нормі п. 198.1 ст. 198 ПКУ, згідно з якою до податкового кредиту включаються суми ПДВ, сплачені/нараховані при придбанні товарів, послуг, необоротних активів.

 У разі попередньої оплати товарів/послуг, які в межах терміну позовної давності не були поставлені, факт придбання таких товарів/послуг, як це передбачено п. 198.3 ст.198 ПКУ, також відсутній та, відповідно, відсутнє право платника на податковий кредит за такими товарами/послугами.

 

 

 Враховуючи викладене, якщо платник податку при придбанні товарів/послуг на підставі отриманої податкової накладної, сформував податковий кредит при попередній оплаті товарів/послуг, які в межах терміну позовної давності не були поставлені (такі товари/послуги не будуть використовуватись у господарській діяльності покупця), то в податковому періоді, в якому відбувається списання дебіторської заборгованості, платнику податку — покупцю необхідно нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ за правилами згідно з п. 198.5 ст. 198 ПКУ.

 

За матеріалами ГУ ДПС у м. Києві

Поділись в соціальних мережах


Email facebook twitter

Контакти

____

Приєднуйтесь

(068) 773 23 32

Copyright 2016-2020 - Юнікід