(068) 773 23 32

viber

ПДВ при зовнішньоекономічній діяльності: ДПС про цьогорічні новації

ПДВ при зовнішньоекономічній діяльності: ДПС про цьогорічні новації
Офіс великих платників податків ДПС нагадує, що Закон України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» вніс певні зміни у статті, які стосуються зовнішньоекономічної діяльності платників податку на додану вартість.

 Так, ст. 189 ПКУ було доповнено п. 189.17, згідно з яким базою оподаткування для операцій з вивезення товарів за межі митної території України є договірна (контрактна) вартість таких товарів, зазначена в митній декларації, оформленій до вимог МКУ.

 Тобто з метою заповнення показників податкової декларації з ПДВ, які відображають обсяги здійснених операцій з вивезення товарів за межі митної території України (рядки 2.1 та 2.2), а також з метою складання податкових накладних за такими операціями обсяг експортної операції (база оподаткування) визначається як договірна (контрактна) вартість товарів, зазначена в митній декларації, оформленій за такою експортною операцією (а саме у графі 42 «Ціна товару» митної декларації; у разі якщо у графі 42 ціна товару зазначена у валюті, відмінній від гривні, то для визначення договірної (контрактної) вартості товару здійснюється перерахунок іноземної валюти у валюту України за курсом валюти, встановленим НБУ, що діє на 0 год дня подання митної декларації).

 Нагадаємо, що зазначена вище норма щодо порядку визначення бази оподаткування ПДВ при експорті товарів набрала чинності з 23 травня поточного року.

 

Джерело: Офіс великих платників податків ДПС

Поділись в соціальних мережах


Email facebook twitter

Контакти

____

Приєднуйтесь

(068) 773 23 32

Copyright 2016-2021 - Юнікід